O mnie

Jestem mediatorem, coachem, terapeutą i mentorem

mediator warszawa

Jestem terapeutą, terapeutą systemów rodzinnych, prowadzę poradnictwo rodzinne i psychologiczno-pedagogiczne.

Specjalizuję się w terapii skoncentrowanej na rozwiązaniach. Jestem certyfikowanym trenerem umiejętności społecznych, coachem, tutorem i mentorem. Jako trener rozwoju osobistego i asertywności,  trener komunikacji interpersonalnej, trener biznesu, uczę asertywności i komunikacji bez przemocy.

Prowadzę terapie rodzinne: indywidualne i wspólne dla partnerów, dla całych rodzin, oraz dla dzieci i młodzieży. W swojej pracy łączę metody warsztatowe z terapeutycznymi, dzięki czemu uzyskanie oczekiwanego rezultatu jest znacznie szybsze. Klasyczna terapia pomaga uświadomić problem, a praca warsztatowa przyśpiesza naukę rozwiązywania problemu. Skutkiem takiego podejścia terapeutycznego, jest szybka zmiana myślenia i funkcjonujących schematów, wiara we własne możliwości oraz w zrealizowanie swoich planów, w krótkim czasie.

Prowadzę szkolenia i warsztaty w zakresie komunikacji, asertywności i poczucia własnej wartości. Uczę, jak prawidłowo komunikować się bez przemocy, wyrażać właściwie swoje potrzeby, myśli, emocje i uczucia, jak stawiać granice, nie przekraczając cudzych granic.

Jestem wieloletnią mediator przy Sądach Okręgowych, specjalizującą się w zakresie prawa rodzinnego i opiekuńczego oraz kodeksu cywilnego. Propaguję mediacje jako metodę ugodowego rozwiązywaniu konfliktów okołorozwodowych, związanych z opieką nad dziećmi i podziałami majątków. W swojej pracy reprezentuję interesy dzieci, które w procesie rozwodowym nie mogą zabrać głosu i często są narzędziem w rękach rodziców.

Jestem autorką cyklu „Kubatura związków”, które są dostępne jako podcasty Dobrego Radia. Omawiam tam relacje międzyludzkie, rozwiązywanie problemów w związkach, uczę komunikacji bez przemocy, naświetlam problemy związane z rodzicielstwem i wychowywaniem dzieci, poruszam aspekty prawne związane z rodziną i rozwodami.

Napisałam książkę „Jak rozłączyć, co Bóg złączył”, a inspiracją była moja własna droga, którą przeszłam w Sądzie Metropolitalnym, chcąc uzyskać uznanie małżeństwa za nieważnie zawarte. Drogę tę przeszłam sama, bez wsparcia ze strony adwokatów kościelnych i opisałam ją w formie opowiadania, przytaczając jednocześnie obowiązujące przepisy prawa kanonicznego z omówieniem. To napisany łatwym językiem, przewodnik po przepisach, interpretacji i możliwych problemach w kontakcie z instytucją Kościoła.

Mediacje Warszawa
mediacje warszawa

W ramach projektów unijnych i współpracy z INTER International Education & Trainings, prowadzę szkolenia dla młodzieży licealnej rozwijające kompetencje miękkie, asertywność, komunikację interpersonalną, pracę ze stresem, autoprezentację itd.

Wywiady i artykuły są w TVN.pl, veronique.pl, Angora.pl. Ohme.pl, Bussineswoman&life, Newsweek, i wiele, wiele innych źródeł. Kilka razy brałam udział w programie „Pytanie na śniadanie” i zapraszam do zapoznania się z ich treścią.

Wykształcenie / Kwalifikacje

01.

MEDIATOR STAŁY

(prawo cywilne, rodzinne, pracy, gospodarcze) XV Szkoła Mediacji przy Wyższej Szkole Menedżerskiej

02.

TERAPEUTA RODZINNY

Wyższa Szkoła Kształcenia Zawodowego

03.

TRENER BIZNESU

SZKOŁA BIZNESU „ORINOKO”

04.

COACH ACSTH

Profi Biznes Group

05.

TRENER SPRZEDAŻY

Akademia Trenerów Sprzedaży

06.
TERAPIA SKONCENTROWANA NA ROZWIĄZANIACH

Centrum Kształcenia Kadr Medycznych i Psychoterapii

07.

TERAPIA BEHAWIORALNA

Wyższa Szkoła Nauk o Zdrowiu

08.

TRENER UMIEJĘTNOŚCI SPOŁECZNYCH

Wyższa Szkoła Nauk o Zdrowiu

09.

MENTOR
TUTOR

Centrum Dobrego Wychowania

10 .

WALIDACJA MEDIATORA

Konfederacja Lewiatan

10.
ZARZĄDZANIE PRZEDSIĘBIORSTWEM

Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania